Alkuerien kautta juostavat finaalit – jatkoonpääsy:

N 100m alkueristä jatkoon pääsee 2 parasta aikaa per erä ja 2 nopeinta aikaa.

N 100m aidoista jatkoon pääsee 3 parasta aikaa ja 2 nopeinta aikaa.

Tässä alla niiden juoksujen eräjaot, jotka juostaan suoraan finaaleina.

Eräjaot, Motonet GP 18.8.2019
M 200m
A-erä
Andrei Kukharenko
Roope Saarinen
Chad Miller
Erik Annerfalk
Ville Aarnivala
Santeri Kuusiniemi
Riku Illukka
Eljas Aalto
B-erä
Aleksi Lehto
Erik Back
Matias Linkoaho
Tuukka Huuskola
Erno Mehtonen
Kalle Raitala
Mikko Ryhänen
Mouctar Diallo
M 400m aj
A-erä
Jehue Gordon
Timofey Chalyy
Oskari Mörö
Romel Lewis
Alex Knibbs
Joni Vainio-Kaila
Tuomas Lehtonen
Jonni Blomqvist
B-erä
Anton Tallbacka
Lauri Eneh
Edward Lindberg
Samuli Raikunen
Iiro Surkka
Santeri Tanner
M 800m
A-erä
Christian von Eitzen
Nikolai Verbitskiy
Robin Rohlen
Siarhei Karpau
Markus Teijula
Elmar Engholm
Mohamed Abouettahery
Ville Lampinen
Joonas Rinne
Jaakko Lehtilä
Tuomo Salonen
Andreas Roth(PACE 52,0s/400m)
B-erä
Lauri Hassi
Janne Kanerva
Santtu Heikkinen
Matias Tiiro
Samuli Hussa
Joonatan Junkkala
Antton Launto
Julius Mäkinen
Eelis Uitto
Tuomas Puputti
Martti Siikaluoma
Jussi Raittinen
Alex Rauhala(PACE 54,0-54,5s/400m)
C-erä
Olli Ahlgren
Vincent Quednau
Atte Nevala
Christian Vänttinen
Samu Heikkonen
Benjamin Lee
Robin Lainto
Konsta Hämäläinen
Eetu Pöyry
Wiljami Itämeri
Kristian Backman
Leevi Kallio
Daniel Lundmark(PACE 56,0s/400m)
D-erä
Robin Kronqvist
Elias Vuorinen
Lassi Kuva
Jussi Huuskonen
Mustafe Muuse
Lauri Syväranta
Wäinö Hautala
Niklas Björkenheim
Kalle Lahtinen
Pyry Suojanen
Onni Ikonen
Patrik Järvinen
Jani Henriksson(PACE 57,0-57,5s/400m)
N 400m aj
A-erä
Vera Barbosa
Valeria Andreeva
Jess Turner
Eveliina Määttänen
Nea Mattila
Martta Rauhala
Mathilda Kvist
Annika Hannola
B-erä
Meeri Salomaa
Kristiina Halonen
Anniina Laitinen
Pinja Pikkupeura
N 800m
A-erä
Maryna Arzamasova
Noelie Yarigo
Alena Brooks
Claire Mooney
Sara Kuivisto
Laura Valdes
Katja Blunden
Viola Westling
Heini Ikonen
Moona Latvala
Kaisa Honkaharju
Volha Nemohai(PACE 58,5-59,0s/400m)
B-erä
Janette Niemi
Roosa Lahtinen
Ella Koskiniemi
Riina Heikkonen
Jessica Rautelin
Sofie Lövdal
Suvi Selvenius
Janna Hautala
Lotta-Maria Maine
Siiri Rainio
Pinja Kotinurmi
Viivi Lankinen
Karin Storbacka(PACE 64,5-65,0s/400m)
C-erä
Pihla Hokkanen
Katariina Liipo
Maija Tukeva
Ilona Mononen
Linnea Harala
Noomi Malmgren
Kiia Keinonen
Hertta Hankimaa
Mona Jäppinen
Helmi Vuorimaa
Ilona Pulkkinen
Venla Marjanen
Katri Djerf(PACE 66,5s/400m)
D-erä
Aino Sikkinen
Jenna Maukonen
Mira Tuominen
Veronika Virtapohja
Annina Walling
Heljä-Viivi Unkila
Veera Kontkanen
Johanna Sällinen
Jenni Moskari
Anna Hyvärinen
Alisa Pennanen
Karin Storbacka (PACE 68,5-69,0s/400m)