Eräjaot, Motonet GP 18.8.2019
Start lists  
M 200m  
   
A-erä/heat  
   
Andrei Kukharenko  
Roope Saarinen  
Chad Miller  
Erik Annerfalk  
Ville Aarnivala  
Santeri Kuusiniemi  
Riku Illukka  
Eljas Aalto  
   
B-erä/heat  
   
Aleksi Lehto  
Erik Back  
Matias Linkoaho  
Tuukka Huuskola  
Erno Mehtonen  
Kalle Raitala  
Mikko Ryhänen  
Mouctar Diallo  
   
M 400m aj/hurdles  
   
A-erä/heat  
   
Jehue Gordon  
Timofey Chalyy  
Oskari Mörö  
Romel Lewis  
Alex Knibbs  
Joni Vainio-Kaila  
Tuomas Lehtonen  
Jonni Blomqvist  
   
B-erä/heat  
   
Anton Tallbacka  
Lauri Eneh  
Edward Lindberg  
Samuli Raikunen  
Iiro Surkka  
Santeri Tanner  
   
M 800m  
   
A-erä/heat  
   
Christian von Eitzen  
Nikolai Verbitskiy  
Robin Rohlen  
Siarhei Karpau  
Markus Teijula  
Elmar Engholm  
Mohamed Abouettahery  
Ville Lampinen  
Joonas Rinne  
Jaakko Lehtilä  
Tuomo Salonen  
Andreas Roth (PACE 52,0s/400m)
   
B-erä/heat  
   
Lauri Hassi  
Janne Kanerva  
Santtu Heikkinen  
Matias Tiiro  
Samuli Hussa  
Joonatan Junkkala  
Antton Launto  
Julius Mäkinen  
Eelis Uitto  
Tuomas Puputti  
Martti Siikaluoma  
Jussi Raittinen  
Alex Rauhala (PACE 54,0-54,5s/400m)
   
C-erä/heat  
   
Olli Ahlgren  
Vincent Quednau  
Atte Nevala  
Christian Vänttinen  
Samu Heikkonen  
Benjamin Lee  
Robin Lainto  
Konsta Hämäläinen  
Eetu Pöyry  
Wiljami Itämeri  
Kristian Backman  
Leevi Kallio  
Daniel Lundmark (PACE 56,0s/400m)
   
D-erä/heat  
   
Robin Kronqvist  
Elias Vuorinen  
Lassi Kuva  
Jussi Huuskonen  
Mustafe Muuse  
Lauri Syväranta  
Wäinö Hautala  
Niklas Björkenheim  
Kalle Lahtinen  
Pyry Suojanen  
Onni Ikonen  
Patrik Järvinen  
Jani Henriksson (PACE 57,0-57,5s/400m)
   
N/W 400m aj/hurdles  
   
A-erä/heat  
   
Vera Barbosa  
Valeria Andreeva  
Jess Turner  
Eveliina Määttänen  
Nea Mattila  
Martta Rauhala  
Mathilda Kvist  
Annika Hannola  
   
B-erä/heat  
   
Meeri Salomaa  
Kristiina Halonen  
Anniina Laitinen  
Pinja Pikkupeura  
   
N/W 800m  
   
A-erä/heat  
   
Maryna Arzamasova  
Noelie Yarigo  
Alena Brooks  
Claire Mooney  
Sara Kuivisto  
Laura Valdes  
Katja Blunden  
Viola Westling  
Heini Ikonen  
Moona Latvala  
Kaisa Honkaharju  
Volha Nemohai (PACE 58,5-59,0s/400m)
   
B-erä/heat  
   
Janette Niemi  
Roosa Lahtinen  
Ella Koskiniemi  
Riina Heikkonen  
Jessica Rautelin  
Sofie Lövdal  
Suvi Selvenius  
Janna Hautala  
Lotta-Maria Maine  
Siiri Rainio  
Pinja Kotinurmi  
Viivi Lankinen  
Karin Storbacka (PACE 64,5-65,0s/400m)
   
C-erä/heat  
   
Pihla Hokkanen  
Katariina Liipo  
Maija Tukeva  
Ilona Mononen  
Linnea Harala  
Noomi Malmgren  
Kiia Keinonen  
Hertta Hankimaa  
Mona Jäppinen  
Helmi Vuorimaa  
Ilona Pulkkinen  
Venla Marjanen  
Katri Djerf (PACE 66,5s/400m)
   
D-erä/heat  
   
Aino Sikkinen  
Jenna Maukonen  
Mira Tuominen  
Veronika Virtapohja  
Annina Walling  
Heljä-Viivi Unkila  
Veera Kontkanen  
Johanna Sällinen  
Jenni Moskari  
Anna Hyvärinen  
Alisa Pennanen  
Karin Storbacka  (PACE 68,5-69,0s/400m)