Osallistujat
Ruuskanen

ENTRY LIST Updated 16th of July

HUOM!

- Listalla näkyvät nimet ovat varmasti mukana kilpailussa.

- 1500 metrin B-erät varmistuvat torstaina 19.7. ennakkoilmoittautumisajan päätyttyä. 

 

MEN

 

100m

Solomon Bockarie NED 10,13/10,29

 

1500m

Jordan Williamsz AUS 3.36,62/3.36,62

Adam Ali Musaab QAT 3.36,67/3.41,28

Tamas Kazi HUN 3.37,41/3.39,22

Matthew Ramsden AUS 3.39,39/3.40,22

Oleh Kayafa UKR 3.40,31/3.41,04

Chakib Lachgar MAR 3.40,46/3.40,46

Topi Raitanen HKV 3.45,03/3.45,03

Tuomo Salonen EspTa 3.46,38/3.49,60

Isaac Kipkemboi KEN PACE

 

110 hurdles

Deuce Carter JAM 13,20/13,64

Damian Czykier POL 13,29/13,42

Elmo Lakka JyväskKU 13,69/13,69

 

400 hurdles

Oskari Mörö EsboIF 49,04/51,75

Jaak-Heinrich Jagor EST 49,37/50,05

Isak Andersson SWE 50,05/51,16

Joachim Sandberg NOR 50,90/50,90

William Frobe SWE 50,94/50,94

 

Long Jump

Zarck Visser RSA 841/840

Kristian Pulli KaipVi 807/791

Topias Koukkula KangU 761/-

Tuomas Rouvali JyväskKU 737/712

Mikko Rummukainen RistU 736/705

 

Hammer

Alex Young USA 76,14/76,14

Markus Kokkonen PyhäsU 69,83/68,44

 

Javelin

Cheng Chao-Tsun TPE 91,36/81,69

Huang Shih-Feng TPE 86,64/79,93

Ahmed Bader Magour QAT 85,23/83,71

Lassi Etelätalo JoensKa 84,98/78,38

Joni Karvinen JoensKa 80,04/73,12

Jami Kinnunen ÄänekU 78,44/78,44

Jani Kiiskilä VeitsilKV 78.41/73,96

Toni Keränen LimNM 75,64/75,64

Teo Takala IFRaseb 75,15/74,39

Taneli Juutinen KuopRei 74,28/74,28

 

Discus

Frantz Kruger VasaIS 70,32/59,74

Victor Hogan RSA 65,33/65,20

 

 

WOMEN

 

100m

Milla Heiskanen IisalVi 12,01/12,25

 

1500m

Tori Tsolis USA 4.10,62/4.20,73

Sandra Eriksson IKFalken 4.11,05/-

Dana Mecke USA 4.11,55/4.11,55

Brittany McGowan AUS 4.12,10/4.12,10

Hanna Hermansson SWE 4.13,09/4.13,09

Yolanda Ngarambe SWE 4.13,18/4.15,65

Ayla Granados USA 4.13,57/4.13,81

Kaisa Tyni PyhtY 4.18,27/4.21,46

Janica Rauma ForsSa 4.26,37/4.26,37

Olena Zhusman UKR PACE

 

3000m

Melissa Duncan AUS 8.58,14/9.07,18

Mary Cain USA 8.58,48/-

Camilla Richardsson VasaIS 9.03,84/9.03,84

Camille Buscomb NZL 9.05,24/-

Andrea Seccafien CAN 9.11,06/9.11,06

Victoria Gyurkes HUN 9.17,97/-

Natalie Tanner GER 9.53,77/-

Jutta Moilanen JoensKa 10.22,88/10.22,88

Ayla Granados/Tori Tsolis USA PACE

 

100 hurdles

Nickiesha Wilson JAM 12,79/12,93

Nooralotta Neziri JyväskKU 12,81/12,86

Luca Kozak HUN 12,86/12,86

Eefje Boons NED 12,86/12,86

Klaudia Siciarz POL 12,94/12,94

Greta Kerekes HUN 12,95/12,95

Annimari Korte HIFK 13,14/13,14

Lotta Harala TampPy 13,15/13,15

 

400 hurdles

Hanna Palmqvist SWE 57,92/57,92

Eveliina Määttänen KeskiUYU 58,07/58,15

 

High Jump

Oksana Okuneva UKR 198/192

Ella Junnila JanJa 192/192

Elina Smolander LapVi 186/182

Laura Rautanen VilppVei 186/179

Gabriela Kosonen TampPy 181/172

Sini Lällä JyväskKU 184/170

Ilona Äyräväinen KarhKa 181/176

 

Long Jump

Emmi Mäkinen JyväskKU 638/579

Anne-Mari Lehtiö KU-58 635/617

Senni Salminen ImU 589/589

 

Shot

Senja Mäkitörmä VarpVi 16,05/16,05

Kaisa Kymäläinen OrivPo 16,02/16,02

Niina Kelo KeskiUYU 15,28/13,38

Eveliina Rouvali KuopRei 15,25/15,25

Henna Sallinen SavonlRie 14,22/13,87

Kaisu Eskelinen MaanMa 14,12/14,12

 

Discus

Sanna Kämäräinen LapinlVe 61,07/56,25

Salla Sipponen KeurKi 57,89/57,89

 

Wheelchair 100 + 200 m

Leo-Pekka Tähti PorTa T54

Niko Ristiranta KuusankKi T54 

Tuomo Himanka KalajJu T54

Amanda Kotaja VampU T54

Sini Paukkeri PudasjU T54

Henry Manni LänsiUU T34

 

Wheelchair Javelin

Marjaana Heikkinen SiiPo F34

Jasmine Repo JyväskKU F55

Tuomo Manni LänsiUU F34

Marcus Kavaleff EsboIF F33

Santeri Karvo EspTa F57